Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Życzenia Wielkanocne
Wielki Czwartek - ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa

Poprzez ręce Kapłanów spływa na nas łaska Boża, dlatego dziś prosimy, aby Chrystus uczynił swoich Kapłanów tak wielkimi, aby mogli ogarnąć cały świat, tak silnymi, by mogli go dźwignąć i pomagać w nieustannym zbawianiu.
Niech obfitość łask nieustannie się pomnaża przez Chrystusowe „stokroć więcej” i owocuje w ludzkich sercach umacnianiem wiary i głębszym umiłowaniem Boga.
XXIV Światowy Dzień Chorego
Zachęcamy do udziału we Mszach św. Dodatkowa Eucharystia w int. chorych i cierpiących o godz. 9.00, podczas której udzielony będzie sakrament chorych;„Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” (J 2,5)» - to temat papieskiego orędzia z okazji obchodzonego 11 lutego XXIV Światowego Dnia Chorego. Do słów Ojca Świętego nawiązuje przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych abp Zygmunt Zimowski w specjalnym słowie na ten dzień. Podkreśla m.in., że dzieło lekarza i pielęgniarki powinno być traktowane nie tylko jako zawód, ale przede wszystkim, jako „powołanie”. Ogólnoświatowe obchody Światowego Dnia Chorego w tym roku odbędą się w Ziemi Świętej, w Nazarecie.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2016 r.
W bulli ogłaszającej Jubileusz napisałem: „Niech Wielki Post w Roku Jubileuszowym będzie przeżywany jeszcze bardziej intensywnie, jako ważny moment, by celebrować miłosierdzie Boga i go doświadczać” (Misericordiae Vultus, 17). Przez wezwanie do słuchania Słowa Bożego oraz inicjatywę „24 godziny dla Pana” pragnąłem podkreślić prymat modlitewnego słuchania Słowa Bożego, zwłaszcza prorockiego. Miłosierdzie Boże jest bowiem przesłaniem skierowanym do świata, ale każdy chrześcijanin jest powołany do tego, by sam go doświadczać. Dlatego w czasie Wielkiego Postu roześlę Misjonarzy Miłosierdzia, aby byli dla wszystkich żywym znakiem Bożego przebaczenia i bliskości.

PRZECZYTAJ CAŁE ORĘDZIE OJCA ŚWIETEGO
Środa Popielcowa

Popielcem rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas, w którym zachęcamy do trzeźwości i abstynencji, a przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymywania się od udziału w zabawach. W tym też dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy.

Msze Św. o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 17.00 i 18.30. Po Mszach Św. obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia.
Osoby konsekrowane świadkami miłosierdzia
List pasterski Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego, 2 lutego 2016 roku
Święto Ofiarowania Pańskiego
2 Lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Czcimy Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata i Jego Matkę Najśw. Maryję Pannę. Tradycyjnie nazywa się to święto świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przynosimy do Kościoła świece. Msze Święte w tym dniu o godzinie 6.30;7.30;9.00;17.00;18.30; Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele. Zbiórka przed Kościołem do puszek na klasztory klauzurowe.
Dzień Ofiarowania Pańskiego – jedno z najważniejszych świąt maryjnych – w liturgii greckiej nosił nazwę Hypapante, tzn. "spotkanie", dla upamiętnienia przybycia Chrystusa do świątyni jerozolimskiej. W IV w. owo święto obchodzono tylko w Jerozolimie, ale w 542 r., po straszliwej epidemii dżumy, cesarz Justynian rozciągnął je na całe państwo.
Plan spowiedzi
[ PLAN SPOWIEDZI ]

[ KLIKNIJ TUTAJ ]


Zaproszenia

CZYTAJ WIĘCEJCZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIAwww.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
1,721,236 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to